Horor Impuls
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

The Invisible Man (1933)

3 posters

Ići dole

The Invisible Man (1933) Empty The Invisible Man (1933)

Počalji od MasterHaosis Uto Sep 26, 2017 12:19 am

DOLE U ČEVTRTOJ PORUCI SE NALAZI DETALJNIJI OPIS FILMA I VIŠE SLIKA JER SLUČAJNO SMO IMALI DVE TEME KOJE SAM SASTAVIO U JEDNU

The Invisible Man (1933) MV5BMTM3NzkyOTIzNl5BMl5BanBnXkFtZTcwNTI4MzI2OA@@._V1_UX182_CR0,0,182,268_AL_

Evo i jedan od klasika, starinskih crno belih iz 1933 godine, Nevidljivi čovek. Skoro smo ga odgledali sa Sonjom. I pravo da vam kažem, film je odličan i dan danas. Pogotovo u ono vreme kada nisu imali tehnologiju kao sada za efekte, ali su zato bili veoma kreativni. Efekti su super, zapravo vidi se kako je on nevidljiv dok skida odeću, dok obmotava zavoj, prazno unutra, kao da je rađeno u kompjuteru, veoma fascinantno
The Invisible Man (1933) MV5BZmRjODU4OTYtNTc3ZC00YzYxLWIzNWQtOTUwNWRkMTRhOTZiXkEyXkFqcGdeQXVyNzc5NjM0NA@@._V1_SY1000_SX1250_AL_
Eto, tako to izgleda u filmu. Vrlo moćno.
Inače priča ide o naučniku koji izmisli serum nevidljivosti, postane nevidljiv, ali traži lek da postane vidljiv ponovo. Dok to radi, on počinje da ludi u međuvremenu, pravi probleme ljudima, pljačka nevidljiv, napada ljude, ubija, i postane neprijatelj broj 1. Pa reše da ga srede. Pošto je nevidljiv to je malo teže ali traže rešenje....
Film je dobro urađen, kratak je za ono vreme 1h10min, to je karakteristično za Unversal klasike.  8/10


Poslednji put izmenio MasterHaosis dana Ned Okt 06, 2019 4:46 am, izmenio ukupno 2 puta
MasterHaosis
MasterHaosis
Administrator
Administrator

Broj poruka : 266
Datum upisa : 24.09.2017

https://hororimpuls.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

The Invisible Man (1933) Empty Re: The Invisible Man (1933)

Počalji od Dachendo Uto Sep 26, 2017 12:34 am

Hmm, zvuči primamljivo! Moraću to da odgledam  Twisted Evil
Dachendo
Dachendo
Moderator
Moderator

Broj poruka : 93
Datum upisa : 25.09.2017
Godina : 46
Lokacija : Niš

Nazad na vrh Ići dole

The Invisible Man (1933) Empty Re: The Invisible Man (1933)

Počalji od SonjaHorror Uto Sep 26, 2017 11:40 am

Film je daleko izvan svog vremena, svaka cast rediteljima. Meni licno najzanimljivija stvar u celom filmu je kako se psiha naucnika menja pod uticajem tih hemikalija koje je ubrizgao. Od naucnika postaje ludak koji hoce da vlada svetom. Placa cenu zivotom. Surprised
SonjaHorror
SonjaHorror
Moderator
Moderator

Broj poruka : 162
Datum upisa : 25.09.2017

http://www.upbeatimpulse.com

Nazad na vrh Ići dole

The Invisible Man (1933) Empty The Invisible Man (1933)

Počalji od MasterHaosis Čet Okt 03, 2019 12:26 am

The Invisible Man (1933) MV5BYzMxOTI2MWUtMjFhNy00NzBiLThkMTItMmRiMDZkYWI5NDAzL2ltYWdlXkEyXkFqcGdeQXVyNTAyODkwOQ@@._V1_

Evo još jednog starog crno belog klasika. The Inivislbe Man iz 1933. godine po priči H.G. Wellsa. Moj omiljeni karakter od klasika. Kao što je čest slučaj sa starim Universalom, ovde je isto priča o poludelom naučniku, koji takođe ima unikatan i neobičan izum, nevidljivost! Nevidljivost u 1933. godini! Da, moguće je i te kako. Ovaj film impresionira stare fanove širom sveta sa svojim efektima, kako su dobro napravili nevidljivog čoveka. Sve gde radi nešto kao nevidljiv (da li pomera nešto, da li igra polu obučen, ubija nekoga itd...)to je sve dobro urađeno, odlični efekti. Na početku filma ima dobra stara vejavica sa onim starinskim vetrovima, i on jedini u odelu, šeširu, skroz obmotan ide prema gradu gde je konak i prenoćište. Isto dobro odrađeno. Tamo se sklanja od zime, i pokušava da napravi ,,protiv otrov" ili nešto tako. Ljudi mu ne daju mira jer je čudan, i on poludi. Maltretira ljude, pravi nered po gradiću. Kasnije počinje da ubija. Upravo je ovaj karakter od svih klasika najveći ubica, iako nije tehnički ni čudovište kao drugi Very Happy Onesposobio stražara, gurnuo polugu i voz sa vagonima je skliznuo iz šina, i svi unutra su poginuli. I tako je najveći ,,skor" napravio od svih klasika u jednom filmu!
Inače, moja jedina zamerka je to što se lik vidi na kraju filma kada umre, i postane vidljiv konačno. Trebali su da naprave kao u kasnijim filmovima naučnika koji sam na sebi isprobava to i postaje nevidljiv. To je jedina scena koja fali a ima je u svim ostalim delovima. Zbog toga dajem 9/10.
kasnije ima još nekoliko delova, The Invisible Man Returns, The Invisible Woman, Invisible Agent, The Invisible Man's Revenge, serija takođe. Novijih datuma ima Hollow Man 1 i 2, i pojavljuje se u Ligi Izuzetnih Džentlmena. 2020 u martu treba da izađe novi nevidljivi čovek.
The Invisible Man (1933) 7cdbb8402e70ff71a3e362d1c73008fcc3e7793d
The Invisible Man (1933) Invisibleman
The Invisible Man (1933) The-Invisible-Man
The Invisible Man (1933) The-invisible-man-removing-bandages
The Invisible Man (1933) 0*RBGcjTijP2CReTrG
The Invisible Man (1933) Latest?cb=20140406225937
MasterHaosis
MasterHaosis
Administrator
Administrator

Broj poruka : 266
Datum upisa : 24.09.2017

https://hororimpuls.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

The Invisible Man (1933) Empty Re: The Invisible Man (1933)

Počalji od SonjaHorror Čet Okt 03, 2019 6:53 pm

Dobar film. Efekte ne znam kako su radili i kako su uspeli. Zasluga je najvise na piscu koji je dao dobri ideju i evo ovi sto su pravili film malo bacili magiju.
SonjaHorror
SonjaHorror
Moderator
Moderator

Broj poruka : 162
Datum upisa : 25.09.2017

http://www.upbeatimpulse.com

Nazad na vrh Ići dole

The Invisible Man (1933) Empty Re: The Invisible Man (1933)

Počalji od MasterHaosis Ned Okt 06, 2019 4:49 am

Evo mene kako sam zeznuo stvar. Nisam znao, a i od vas koji sve pratite pa mi niste skrenuli pažnju Very Happy da ovaj film već imamo opisan, to je prvi film koji sam opisao uopšte pre dve godine Very Happy
Slučajno sam primetio, Sonja i Dachendo su imali poruke tu, pa sam novu temu sastavio sa starom da se nebi duplirale bespotrebno. Sad imamo i stari i novi opis. Dobro, dešava se čovek da pogreši. Đavo
MasterHaosis
MasterHaosis
Administrator
Administrator

Broj poruka : 266
Datum upisa : 24.09.2017

https://hororimpuls.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

The Invisible Man (1933) Empty Re: The Invisible Man (1933)

Počalji od SonjaHorror Ned Okt 06, 2019 11:04 am

Omajalo te nesto Mumija
SonjaHorror
SonjaHorror
Moderator
Moderator

Broj poruka : 162
Datum upisa : 25.09.2017

http://www.upbeatimpulse.com

Nazad na vrh Ići dole

The Invisible Man (1933) Empty Re: The Invisible Man (1933)

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu